Tävlingarna är slut för året, här nedan följer resultatet från tävlingarna år 2003.

Bernard jones Tart-scramble (31 Maj) (22 lag a 4 personer= 88 personer)

1. Mikael Eriksson/Per Dahlgren/Mikael Sundh/Marcus Eriksson 33
2. Greger Forsberg/Conny Forsberg/Erik Arvidsson/? 33
3. Richard Magnusson/Anders Sehlstedt, Mats Forsberg/Patrik Westling 33

ALMI Upptaktstävling (7 Juni) (27 personer)

1.Karlsson,Lars-Erik/Johansson,Carl 50
2.Grundberg,Ruth/Grundberg,Nils-Erik 45
3.Andersson,Barbro/Frohm-Johansson,Simon 40

BANKBOKEN CUP

Ewa Stuge skulle skicka in resultatet.

TJUGAN (22 Juli)

A-klassen (50 personer)
1. Joakim Åström 37
2. Anders Näsström 36
3. Mikael Bergstedt 36

B-klassen (4 personer)
1. Stig Rönqvist 115
2. Göran Jonsson 117
3. Kerstin Persson 132

SENIORTOUREN H45/H65

H65 (24 personer)

1. Kjell Wiklund/Skellefteå 72
2. Lars-Olof Engman/Skellefteå 73
3. Curt Jaktin/Umeå 75

H45 (24 personer)

1. Owe Lindgren/Skellefteå 72
2. Kent Karlsson/Åsele 73
3. Curt Söderström/Umeå 74

H75 (1 personer)

1. Jöns Larsson/Skellefteå 71

Brutto resultat
1. Owe Lindgren/Skellefteå 79
2. Christer Ericsson/Umeå 80
3. Jan-Erik Carlsson/Robertsfors 82

TRISS LADY (29 Juni) (14 personer)

1. Leena Björklund 39
2. Anna Holmström 38
3. Yvonne Helmersson 36

GAMALS TÄVLING (5 Juli)

B1-klassen damer (13 personer)
1. Inga-Maria Jonasson 72
2. Anna Sjöstrand 80
3. Monica Enardsson 81

B-klassen herrar (21 personer)
1. Henrik Jonsson 69
2. Lars Sjöström 72
3. Juha Kalander 74

Jun-klassen (8 personer)
1. Jonas Nording 67
2. Simon Frohm Johansson 81
3. Jonas Lundholm 85

A-klassen herrar (19 personer)
1. Greger Forsberg 70
2. Anders Ohlsson 72
3. Tore Jacobsson 72

A-klassen
1. Anna Johansson (Bjurholms GK) 63
2. Patrik Strandberg (Sörfors GK) 68
3. Peter Tellné 69

REGENTA SOLSKENSCUP (16 Juli)

1. Thomas Jonsson/Anna Johansson 85
2. Leif Andersson/Ann Harding 93
3. Nicke Björklund/Leena Björklund 96

BÄVERSLAGET (24 Juli)

D-klassen (6 personer)
1. Stefan Erixson 80
2. Anneli Grenholm 83
3. Kerstin Persson 83

C-klassen (11 personer)
1. Eva Åström 75
2. Lilian Lindqvist 77
3. Lars Sjöström 78

B-klassen (29 personer)
1. Thomas Jonsson 68
2. Kurt Granqvist 70
3. Jan Jonsson 72

A-klassen (16 personer)
1. Gamal Cherif 72
2. Mats Tellné 79
3. Simon Ingvarsson 79

FD SKOTTE BJÖRSELLS CLASSIC (27 juli) (51 personer)

1. Greger Forsberg
2. Pär Sjögren
3. Patrik Strandberg

KM KVAL OCH KM KLASSER (2 Augusti)

H55 (9 personer)
1. Anders Waldemarsson 87
2. Nils-Göran Björklund 95
3. Ola Dahlgren 99

H-Junior (1 personer)
1. Jonas Rystedt 110

H45 (11 personer)
1. Bert Tage Einarsson 92
2. Anders Ohlsson 94
3. Lars Holmlund 95

H75 (3 personer)
1. Nils-Erik Grundberg 98
2. Torsten Berg 101
3. Carl Johnasson 102

D50 (5 personer)
1. Ewa af Klinteberg 107
2. Karin Waldemarsson 112
3. Inger Södermark 116

H35 (4 personer)
1. Tore Jacobsson 90
2. Chrster Hertzberg 92
3. Kurt Granqvist 98

D-klassen (3 personer)
1. Ann Harding 165
2. Katharina Persson 179
3. Anneli Grenholm 248

H-klassen (15 personer)
1. Greger Forsberg 159
2. Mikael Eriksson 164
3. Robert Hortlund 165

VK CUPEN (10 Augusti) (38 personer)

1. Löfgren,Lennar/Kalander,Juha 46
2. Holmkvist,Lars-Göran/Andersson,Dan 43
3. Sjögren,Per/Lindgren,Alexander 42

Sponsor, kommitté, funktionär (16 Augusti) (14 personer)

1. Grenholm, Anneli/Öhlin/Sten-Erik 40
2. Björklund, Nils-Göran/Björklund, Leena 39
3. Jacobsson, Tore/Königsson, Ulf 37

DM Äkta make/sambo (24 Augusti)

A-klassen (12 personer)
1. Lindman, Kenneth/Sjölund, Sonja (Aridsjaur) 73,5
2. Nilsson, Hans/Strömberg-Nilsson, Lena (Norrmjöle) 77,5
3. Ågren, Lars/Ågren, Monica (Sörfors) 77,5

B-klassen (14 personer)
1. Gustafsson, Thomas/Karlsson, Margareta (Luleå) 76,5
2. Sundell, Lars/Sundell, Monica (Norrmjöle) 78,0
3. Björk, Lars/Svensson, Jessica (Bjurholm) 78,0

Parspel Foursome
1. Lindman, Kenneth/Sjölund, Sonja (Arvidsjaur) 82
2. Olskog, Simon/Olskog, Camilla (Robertsfors) 89
3. Nilsson, Hans/Strömberg-Nilsson, Lena (Norrmjöle) 89

Flaggtävling (30 Augusti)

Klass A-Herrar (36 personer)
1. Anders Näström
2. Christer Andersson
3. Tore Jacobsson

Klass A Damer (19 personer)
1. Maria Stuge
2. Inga-Maria Jonasson
3. Anneli Grenholm

Utbyggnadstävling (13 September) (26 personer)

1. Jonas Ledin/Christian Lindgren 89
2. Peder Erlandsson/Gösta Lundberg 95
3. Lena Björklund/Zaida Abrahamsson samt Inga Maria Jonasson/Ingemar Jonasson 99